Formand

Kristoffer Weisskirchner Barfod
Speciallæge i ortopædkirurgi
Artroskopisk Center, Hvidovre Hospital
president@sportsmedicin.dk

Næstformand

Jesper Petersen
Speciallæge i almen medicin
Institut for Idrætsmedicin, Bispebjerg Hospital
jesper.petersen@dadlnet.dk

Øvrige bestyrrelse

Kasserer
Niels Christian Kaldau
Speciallæge i ortopædkirurgi
Artroskpisk Center, Hvidovre Hospital
nckaldau@gmail.com

Ekstraordinært bestyrelsesmedlem
Mikkel Ammentorp Pedersen
Fysioterapeut
FYSIQ Danmark
map@fysiq.dk

Bestyrelsesmedlem
Simon Døssing
Speciallæge i ortopædkirurgi
Institut for Idrætsmedicin, Bispebjerg Hospital
simondoessing@gmail.com

Suppleant for ekstraordinært bestyrelsesmedlem
Gorm H. Rasmussen
Fysioterapeut
Aarhus
gormfys@sport.dk

Bestyrelsesmedlem
Kristine Bramsen Andersen
Læge
København
kristine_Bramsen@hotmail.com

Suppleant
Rasmus Reinholdt Sørensen
Læge
Ort.kir. afd., Regionshospitalet Horsens
rasmussoerensen@msn.com

Bestyrelsesmedlem & webmaster
Jonathan Vela
Læge
Aalborg Universitetshospital
j.vela@rn.dk

Uddannelsesudvalg

Formand, Mads Münster Karlsson
Reumatolog in spe
Diagnostisk Center, Silkeborg Sygehus
mads.karlsson@dadlnet.dk

Rasmus Oscar
Hoveduddannelse i reumatologi
Diagnostisk Center, Regionshosp. Silkeborg
rasmosca@rm.dk

Julie Rydahl
Hoveduddannelseslæge i reumatologi
Glostrup Sygehus
ryllejuller@hotmail.com

Kim Lykke Lützhøft
Fysioterapeut
A2 Fysioterapi og Træning, Hillerød
Kl@A2fys.dk

Kris W. Hede
Læge
kch@clin.au.dk

Tue Smith Jørgensen
Læge
Ort.kir. afd. Herlev Hospital
tuesmith@gmail.com

Peter C. Kristensen
Hoveduddannelse i Almen Medicin
Region Hovedstaden
petercortex@gmail.com

Simon Brockhusen
Ortopædkir. afdeling, Herlev/Gentofte Hospital.
brockhusen@gmail.com

Diplomudvalg: Jan Rømer
Læge
Viby J
jromer@dadlnet.dk

Simon Laust
Læge
simon@rlx.dk